Jak skuteczne reklamować firmę?

Kontakt

Drukarnia Alda
ul. Świętojańska 21
15-277 Białystok
tel. 85 740 34 34

biuro@aldadruk.pl 

reklama firmy

kalendzarze aldaKażda, nawet najlepiej funkcjonująca firma musi zadbać o dobrą reklamę, która dotrze do dużej grupy odbiorców, a co za tym idzie zapewni wysokie, regularne przychody.

Sposobów reklamowania firmy jest wiele. W zależności od inwencji twórczej, dyspozycyjności oraz środków finansowych, które przedsiębiorca przeznaczy na promocję swojej firmy można w przemyślany sposób opracować najskuteczniejszy plan promocji.

Gdzie najlepiej reklamować firmę?

W dzisiejszych czasach, w dobie tak bogato rozwiniętej techniki częstszym sposobem promocji stała sieć globalna, czyli Internet. Bardzo duży zasięg oraz szybkość z jaką dociera do konkretnych grup społeczeństwa w dużym stopniu ułatwia działalność reklamową firmy. Jednak, aby stworzyć profesjonalną stronę WWW należy zatrudnić profesjonalistę, który będzie posiadał wiedzę nie tylko o potrzebach potencjalnych odbiorców, prawidłowych technikach projektowania, a także grafiki i oprogramowania oraz ważnych zasad marketingu.

Szybkim sposobem reklamy jest również tzw. social media, czyli tworzenie fanpagów na różnorodnych portalach społecznościowych oraz wymiana ważnych linków z partnerami biznesowymi. Reklama firmy w Internecie zapewnia większy dostęp do szczegółów na temat firmy, prostszy kontakt oraz możliwość natychmiastowych transakcji.

Tradycyjne sposoby reklamy

wizytówki aldaReklama tradycyjna opiera się przede wszystkim na słowie pisanym, jego wiarygodności, rzeczowości oraz sprawdzonych schematach. Dzięki nim przekażesz odbiorcy wiele ważnych informacji m.in. nazwę firmy oraz produkty i usługi przez nią oferowane. Takimi tradycyjnymi formami reklamy, w których możliwy jest bezpośredni kontakt z odbiorcą są:

Przy ich pomocy w szybki i łatwy sposób przekażesz ważne i rzeczowe informacje. Wyżej wymienione materiały reklamowe niezawodne będą na ulicy oraz różnego rodzaju wystawach i targach.

Reklama zewnętrzna

Dobrym sposobem na rozreklamowanie firmy jest umieszczenie plakatów, banerów, szyldów oraz witryn w dobrze widocznych miejscach. Ważne by były one dobrze wyeksponowane, gdyż z łatwością przykuwają one wzrok przechodnia zachęcając jednocześnie do skorzystania z usług firmy. Te zewnętrzne elementy reklamy możemy umieścić na tablicach i słupach informacyjnych, kioskach i budynkach. Ważne by kolory zostały odpowiednio dobrane, gdyż mają one rzucać się w oczy i zwracać uwagę potencjalnych klientów.

Ruchoma reklama – oklejanie samochodów

Prostym i szybkim sposobem na promocje firmy jest oklejenie samochodów firmowych, które staną się niezwykle efektowną reklamą, gdyż przemieszczając się ulicami stanowią niezwykle skuteczny nośnik informacji docierający do bardzo dużej grupy odbiorców.

Poczta pantoflowa i gadżety reklamowe

torby z nadrukiemEfektywną i szybką droga reklamy jest również poczta pantoflowa. Promowanie firmy w kontaktach ze znajomymi, a także nowo poznanymi osobami może szybko powiększyć grono nowych klientów. Warto przy tej okazji podarować im nawet niewielki gadżet reklamowy w postaci wizytówki, długopisu, breloczka, notesu, teczki, czy kalendarza zaopatrzonych w logo firmy. Dzięki nim wizerunek firmy będzie postrzegany jako bardziej profesjonalny, a jednocześnie będą budzić pozytywne emocje, gdyż daliśmy klientom coś więcej niż tylko sam produkt. Zadowoleni klienci bardzo szybko polecą firmę znajomym, a Ci swoim znajomym przez co biznes będzie się dobrze kręcił.

Podsumowanie

Wszystkie reklamy: zarówno tradycyjne jak i wykorzystujące najnowsze technologie powinny spełniać kilka ważnych funkcji:

  • informować i przypominać klientom o istnieniu firmy,
  • dostarczać informacji o produktach i usługach,
  • a także przekonywać do wyboru konkretnej firmy.

Pamiętaj, że zanim rozpoczniesz działania reklamowe zastanów się i zdefiniuj Twoich potencjalnych klientów, skupiając się na ich potrzebach. Nie zapomnij również o konkurencji, przeanalizowaniu ich słabych i mocnych stron, aby przygotować ciekawą i wyjątkową reklamę wyróżniającą Cię spośród tak wielu firm.

Menu